Karta win


Wina na kieliszki


Białe


Campo Castillo Blanco

D.O. Campo de Borja, Borsao, Hiszpania
Szczep: Viura


Półwytrawne.
Krągłe i przyjemne.
Świeże wino o blado słomkowym kolorze i czystym zapachy zielonych jabłek. W smaku krągłe, lekkie ale z dobrą strukturą, przyjemne w piciu. Do sałatek, dań rybnych oraz drobiu.


150 ml7,00 zł
750 ml35,00 zł

Rocca Antica Bianco

I.G.T. Terre di Chieti, Włochy
Szczep: Trebbianco, Chardonnay


Delikatnie wytrawne.
Krągłe i przyjemne. Subtelne i proste biało wino z akcentami owocowo – kwiatowymi. Idealne jako aperitif, a także do ryb, sałat, lekkich dań i owoców morza.


150 ml8,00 zł
750 ml40,00 zł

Deserowe


Wina Losar Blanco

Vino de Mesa, Bodegas Victorianas, Hiszpania
Szczep: Viura


Półsłodkie, białe.
Soczyście owocowe. Odświeżający bukiet, pełen zapachów owoców cytrusowych i białych kwiatów, bardzo charakterystyczny dla szczepu Viura. Bardzo uniwersalne wino, nadające się na wszelkie okazje. Aperitif, ryby i owoce morza.


150 ml8,00 zł
750 ml40,00 zł

Lombardo Santa Messa Bianco

I.G.T Sicilia, Vino Liquoroso, Włochy.
Szczep: Catarratto, Inzolia


Słodkie, białe.
Intensywne. Twórcą tego likierowanego wina jest Carlo Pellegrino, jeden z najbardziej cenionych sycilijskich producentów. Długo dorzewane w beczkach, charakteryzuje się pełnym i niezwykle miękkim smakiem z wyraźnie zaznaczoną słodyczą.


150 ml12,00 zł
750 ml80,00 zł

Czerwone


Campo Castillo Tinto

D.O. Campo de Borja, Borsao, Hiszpania
Szczep: Garnacha


Półwytrawne.
Mocno owocowe. Lekkie, okrągłe wino pełne aromatów czerwonych porzeczek i jeżyn. Duża owocowość, gładkie taniny oraz odrobina pikantności sprawiają, że jest to przyjemne i uniwersalne wino.


150 ml7,00 zł
750 ml35,00 zł

Rocca Antica Rosso

I.G.T. Terre di Chieti, Włochy.
Szczep: Sangiovese. Montepulciano


Delikatnie wytrawne.
Pełne z miłym aromatem. Delikatne w aromacie z lekko zaznaczonym owocem wiśni. W ustach podobne – proste, ale przyjemne, delikatna kwasowość z lekko słodkim, owocowym finiszem. Do lekkich dań mięsnych.


150 ml8,00 zł
750 ml40,00 zł

Deserowe


Wina Losar Tinto

Wino de Mesa,
Bodegas Victorianas, Hiszpania.
Szczep: Tempranillo


Półsłodkie, czerwone.
Pełne z wiśniową nutą. Piękny, głęboki kolor i dojrzały, intensywny zapach z akcentami wiśni i czarnych porzeczek. W smaku zbalansowane, bogate, półsłodkie z miękkimi taninami. Znakomite do picia samo, również z twardymi serami lub czekoladowymi deserami. Dopełni swoim smakiem pikantne pasztety i potrawy z dziczyzny.


150 ml8,00 zł
750 ml40,00 zł

Wina na butelki


Polska

Odrodzenie po latach


Turnau Solaris

Winnica Turnau
Szczep: Solaris


Wytrawne, białe.
Pełne z miłym aromatem.
Klarowne, połyskujące wino o jasno słomkowej barwie. Pierwsze wrażenie zapachowe przenosi przyjemny owocowy aromat, rozwijający się w kierunku świeżych bananów i gruszek. Usta wyraziste i pikantne, o intensywnej kwasowości i mocy, z łagodnym cukrem resztkowym.


750 ml117,00 zł

Turnau rondo/Regent

Winnica Turnau
Szczep: Rondo, Regent


Wytrawne, czerwone.
Aromatyczne i zbalansowane.
Głęboka barwa sygnalizuje bogactwo smaku i mocy wina, jakie ze sobą niosą dwie czerwone odmiany Rondo i regent. W nosie przywodzi na myśli zapachy dymu, skóry i ziemi, ale obecna woń czereśni łagodzi charakter. W posmaku kakao gra z czereśniową pestką, z zaokrąglona taniczność, wynikająca z dojrzewania w beczce, czyni wino poważnym i statecznym.


750 ml126,00 zł

Francja

Kolebka win najwyższej klasy


Chemin De La Serre Blanc

I.G.P Cotes de Gascogne, LGI, Francja
Szczep: Colombard


Delikatnie wytrawne, białe.

Rześkie i spokojne. W barwie jasno żółte ze słomkowym refleksem. Nos typowy dla win szczepu Colobard czyli owoce i żółte cytrusowe landrynki. Najlepiej serwować schłodzone, na przykład jako aperitif.


750 ml53,00 zł

Chemin De La Serre Rouge

I.G.P. Pays d’Herault, LGI, Francja
Szczep: Colombard


Delikatnie wytrawne, czerwone.

Pełne i intensywne. Wytworzone ze starej odmiany Carignan, typowej dla południa Francji. Bogaty zapach suszonych owoców, jagód i aromatów wanilii pobudza zmysły. Ten „południowy Francuz” jest płaski z miękkimi garbnikami. Idealnie komponuje się z grilowaną jagnięciną.


750 ml53,00 zł

Hiszpania

Kraj wina.


Valdemoreda Tinto

Vino de Mesa Bodegas Valdemar
Szczep: Tempranillo

Wytrawne, czerwone.
Pełne z miłym aromatem
Klasyczne, lekkie czerwone wino z zapachem malin i jeżyn. W smaku owocowe i gładkie z delikatnymi taninami. Do picia samodzielnego. Uzupełni także smak serów, pizzy, makaronów i wędlin.


750 ml44,00 zł

Gardenos Rioja Crianza

D.O.Ca. Rioja, Marques de Reinosa
Szczep: Tempranillo, Mazuelo.

Wytrawne, mocne, czerwone.
Ambitna Crianza.
Pełna wyrazu granatowo-wiśniowa barwa, z fioletowymi odcieniami. Woń wanilii oraz pieprzu bardzo ładnie komponuja się z dojrzałymi czereśniami oraz nutami balsamicznymi. Delikatna owocowa słodycz dojrzałych, czerwonych owoców ładnie współgra z kwasowością, a także taninami wina. Długi, elegancki finisz.


750 ml73,00 zł

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.